Ми запрошуємо фахівців підприємств і компаній, що займають керівні посади, пройти навчання з охорони праці (ОП). Курси організовані відповідно до норм, встановлених законодавством України. Наша компанія є однією з офіційно акредитованих організацій, що надають додаткову освіту для фахівців робітничих професій. Закінчуючи навчання зі спеціальності «охорона праці», слухачі отримують документи відповідно до встановлених процесуальними нормами, а саме протокол і посвідчення актуального зразка.

Згідно із законом, всі роботодавці та індивідуальні підприємці повинні пройти та надати співробітникам навчання з охорони праці. Згідно законодавства, невиконання трудового законодавства в пункті, що стосується навчання з охорони праці, загрожує накладенням штрафу на відповідальну особу або гендиректора підприємства.

Що таке охорона праці?

На відміну від техніки безпеки, поняття охорони праці має на увазі більш розширений спектр дій. Якщо техніка безпеки стосується процесу правильного виконання певних операцій, тоді охорона праці – це система норм і правил, спрямованих на збереження життя та здоров’я працівників в процесі виконання своїх робочих обов’язків. Так, навчання фахівців з охорони праці включає вивчення та освоєння комплексу заходів, що сприяють запобіганню виникненню виробничих травм і професійних захворювань в ході виконання трудової діяльності, а також освоєння дій, що дозволяють мінімізувати наслідки надзвичайних подій.

Хто зобов’язаний пройти навчання?

Навчання з охорони праці зобов’язані пройти певні категорії фахівців. В це число входять:

 • керівники організацій та їхні заступники;
 • роботодавці (підприємці);
 • головні фахівці відділів і керівники підрозділів;
 • відповідальні особи інженерно-технічних відділів (в чиї обов’язки входить організація і контроль проведення робіт на робочих місцях);
 • фахівці служб охорони праці та призначені ними відповідальні особи;
 • фахівці з перевірки знань норм охорони праці на підприємствах.

Крім того наш центр готує фахівців, що відповідають за дотримання правил охорони праці в різних організаціях. Для них передбачене спеціальне навчання зі спеціальності охорона праці. Пройшовши підготовчий курс, кожен слухач дізнається та закріпить на практиці основи управління охороною праці в організації. Крім того, програма навчання з охорони праці робітничих професій включає вивчення:

 • спеціальних питань забезпечення норм ОП та безпеки виробничої діяльності;
 • способів організації навчання ОП для співробітників організації;
 • особливостей соціального захисту постраждалих на виробництві.

Порядок навчання з охорони праці

Програма навчання з охорони праці спеціально підготовлена ​​для працівників різних робітничих професій, до того ж в тому обсязі, який необхідний для якісного та безпечного виконання ними своїх посадових обов’язків.

Згідно з приписами трудового законодавства фахівці, що займають керівні посади, проходять 40-годинний курс лекцій в перший місяць роботи в організації. Надалі повторне навчання охорони праці працівників робітничих професій необхідне раз на три роки. До того ж кожна наступна позачергова перевірка знань повинна проводитися в разі введення нововведень або доповнень до чинного законодавства, що стосується вимог ОП для тієї чи іншої сфери діяльності. Дані обставини також вимагають від керівників відповідних відділів готувати коротке навчання охороні праці робітничих професій та вносити відповідні зміни в локальні інструкції для працівників.

Що стосується робочого персоналу підприємств і організацій, навчання та перевірка знань повинна проводитися щорічно. Наші фахівці допоможуть визначити, яка саме програма навчання з охорони праці необхідна працівникам тієї чи іншої організації. Більше того, за вашим бажанням, вони позначать коло осіб, яким потрібне дане навчання.

У нашому центрі передбачена програма навчання з охорони праці робітничих професій наступного спектра:

 • керівники та члени комісій з перевірки знань робітників;
 • працівники сфери ЖКГ;
 • працівники сфери будівництва;
 • працівники, відповідальні за експлуатацію енергоустановок;
 • особи, що працюють з інструментом і пристосуваннями;
 • особи, які виконують роботи на висоті.

Навчання фахівців з охорони праці та працівників підприємств проводиться у формі лекцій. Курс можна пройти стаціонарно в аудиторіях нашого навчального центру. Якщо ж обставини не дозволяють скористатися даною формою навчання, ми пропонуємо кілька інших зручних варіантів. Курси викладають досвідчені фахівці з великим стажем роботи. Програма навчання з охорони праці робітничих професій передбачає отримання таких відомостей:

 • порядок організації заходів з охорони праці;
 • порядок оформлення документації;
 • правила та методи проведення атестації робочих місць.

Громадяни, які прослухали курс, в обов’язковому порядку проходять підсумкову атестацію, після якої отримують відповідне посвідчення, завірене підписом чинного представника державної інспекції праці, дійсне протягом 3-х років.