Психофізіологічна Експертиза Працівників


Світовий досвід доводить, що в «критичних» професіях здатні працювати далеко не всі люди, які отримали відповідну кваліфікацію і освіту. Саме тому метою проведення психофізіологічної експертиза є оцінка психофізіологічних можливостей працівника відносно ефективного виконання конкретного виду діяльності та психологічної придатності для виконання робіт підвищеної небезпеки. За результатами психофізіологічної експертизи працівнику видається висновок, для допуску працівника до виконання конкретного виду робіт підвищеної небезпеки.

Психофізіологічний відбір охорони праці проводиться для працівників, які зайняті на роботах з підвищеною небезпекою, а саме:

1.Усі види підземних робіт.
2. Роботи в кесонах, барокамерах, замкнутих просторах.
3. Водолазні роботи.
4. Роботи, пов’язані з підйомом на висоту, верхолазні роботи, роботи на висоті.
5. Роботи по обслуговуванню діючої електроустановки напругою до і вище 1000 В та виконання в них оперативних переключень, монтажних робіт та високовольтних випробувань, роботи під напругою в електроустановках до і вище 1000В, роботи, пов’язані з діючим енергетичним обладнанням.
6. Роботи, пов’язані із застосуванням вибухових матеріалів, роботи у вибухо та вогненебезпечних виробництвах.
7. Роботи, виконання яких передбачає носіння вогнепальної зброї.
8. Аварійно- рятувальні роботи та роботи по гасінню пожеж.
9. Роботи, пов’язані з управлінням наземним, підземним, повітряним та водним транспортом.
10. Роботи, пов’язані з нервово-емоційним напруженням (авіадиспетчери, диспетчери по управлінню рухом залізничного транспорту, оператори енергетичних систем).
11. Роботи по технічному обслуговуванню і експлуатації компресорних нафтонасосних та газорегуляторних станцій, лінійних систем магістральних нафто – і газопроводів.
12. Роботи, пов’язані з бурінням , видобутком та переробкою нафти, газу, конденсату та підготовкою їх до транспортування та зберігання.

  1. Роботи, які безпосередньо пов’язані з виробництвом чорних та кольорових металів.

 

Психофізіологічну експертизу здійснює кваліфікований лікар.